Sieťotlač

Sieťotlač je po technologickej stránke náročnejšia forma potlače, ale výhodou tejto techniky je vysoká odolnosť a kvalita tlače. Je to najstaršia forma potlače a napriek tomu sa stále teší veľkej obľube.

Tlač ako taká spočíva v pretláčaní farby cez sito (šablóna), ale ako prvé sa musí grafika vytlačiť na priesvitnú fóliu. Na ráme na ktorom je pripevnené sito sa z oboch strán nanesie svetlocitlivá emulzia, takto pripravené sito sa nechá uschnúť, najlepšie niekoľko hodín. Po uschnutí nasleduje proces ktorý nazývame nasvietenie sita. Vytlačenú grafiku umiestnime na sito a pomocou silného svetla sa grafika presvieti na sito a tým nám vznikne šablóna, ktorú je ešte potrebné vymyť vlažnou vodou a týmto postupom nám na site vzniknú priepustné miesta, ktoré prepustia farbu na textil. Potlačený textil sa tepelným žiarením zafixuje. Tento postup výroby šablóny sa opakuje zvlášť pre každú nanášanú farbu vo vašej grafike. Kvôli tejto prvotnej príprave, sieťotlač nie je vhodná pre objednávky s malým počtom kusov. Napriek tomu máte u nás možnosť zvoliť si tento typ potlače už od 15 ks.

Sieťotlač umožňuje tlač aj mnoho rôznych efektov, ako napríklad 3D tlač, puff efekt, reflexná tlač, fluorescenčná tlač, metalické odtiene a mnoho ďalších. 


 VÝHODY

  • priaznivá cena pri vyšších objemoch
  • odolnosť potlače a stálosť farieb
  • možnosť potláčať bavlnu a aj rôzne syntetické materiály

NEVÝHODY

  • tlač jedného motívu už od 15 ks (1 farba)
  • náročná predtlačová príprava
  • dlhšia doba dodania

Pre nezáväznú kalkuláciu a získanie ďalších podrobností nás prosím kontaktujte.