Branding - označenie textilu

Etikety alebo tzv. štítky dodávajú profesionálny vzhľad vašej značke. Ak ale vytvárate vlastnú značku alebo merch, vtedy logá výrobcu nie sú vhodné. V prípade katalógového textilu vám štítok výrobcu odstránime a nahradíme vašou vlastnou etiketou. Vyberať si môžete z nasledovných možností: tlačené sieťotlačovým transférom, tkané etikety, štítky tlačené na nylonovej alebo saténovej páske, novinka v našej ponuke DTF tlačená etiketa.

Podľa zákonov EU, každý textilný výrobok uvádzaný na trh EU, musí byť označený štítkom, na ktorej musia byť jasne uvedené čitateľné informácie, buď priamo na výrobku alebo na štítku pripevnenom na výrobku. Obsahovať musí informácie ako zloženie všetkých použitých textilných vlákien, znaky starostlivosti o textil a ak výrobok spĺňa ekologické kritéria, môžete použiť environmentálne značky EÚ. V takomto prípade musíte mať povolenie tretej strany vlastniacej danú eko značku.


Tlačený imprint
Tlačený imprint

Obľúbenou variantou je tlačený imprint. Etiketa sa tvorí transferovou sieťotlačou, kde sa grafika nanáša  na transferový papier, následne sa zasuší a potom sa prenesie pri vysokej teplote a tlaku na textil. Zvyčajne sa používa sivá farba.

Minimálny odber od 30 ks. 


DTF tlačený štítok
DTF tlačený štítok

Novinkou na trhu je DTF tlačený štítok. Funguje na princípe podobnom sieťotlačovému transferu, stým rozdielom že grafika sa tlačí na prenosový film pomocou DTF tlačiarne, čo umožňuje plnofarebnú tlač etikety. Etiketa sa prenáša na textil pomocou termolisu pri vysokej teplote a tlaku.

Minimálny odber od 30 ks.  


Tlač na nylonovej páske
Tlač na nylonovej páske

Štítok tlačený na nylonovej páske, materiál pripomínajúci papier, môže byť umiestnený na krku alebo ak má textil postranné švy, umiestni sa na jednej zo strán vo vnútornom leme  textilu.

Minimálny odber od 100 ks.  


Tlač na saténovej páske
Tlač na saténovej páske

Štítok tlačený na saténovej páske môže byť umiestnený na krku alebo ak má textil postranné švy, umiestni sa na jednej zo strán vo vnútornej časti textilu. 

Minimálny odber od 100 ks. 


Tkaná etiketa
Tkaná etiketa

Klasikou v označovaní je tkaná etiketa, zvyčajne umiestnená na krku. Tento druh sa zvykne umiestňovať na rôzne miesta. Značky svoje logo na tkanej etikete umiestňujú napr. na rukáv, spodný lem textilu  alebo formou nášivky.

Minimálny odber od 100 ks.  


Pre nezáväznú kalkuláciu a získanie ďalších podrobností nás prosím kontaktujte.